9-мамыр – Ұлы Жеңіс Күні

9-мамыр – Ұлы Жеңіс Күнімен шын жүректен құттықтаймыз! Мирас колледжі мекемесі сіздерді жанқияр ерліктің, еңселі елдіктің рухы өрлеп, Жеңіс жалауы желбіреген күн 9 мамыр жеңіс күнімен құттықтайды! Бүгінгі тәуелсіздік тұғырының берік, еңсеміздің биік болуы да, еліміздің өркендеуі мен елордамыздың гүлденуі де – осынау мерекенің жемісі.

Бүгінгі ұрпақ аға буын-ардагерлер танытқан қаһармандық пен қайсарлықтан үлгі алып, бой түзейді. Осынау ерлікке толы Күн тарихымыздың мәңгілік ұмытылмас парағы болып қала бермек.

Осы орайда колледж білім алушылары батырларымызға арналған ескерткішке гүл шоқтарын қойды. Батыр анамызды да ұмытпай Ұлы жеңіс мерекесімен құттықтады.

«7 мамыр - Отан қорғаушылар» күні

Мирас колледжі мекемесінде «7 мамыр- Отан қорғаушылар» күніне орай ардагерлермен кездесу өткізілді.  Мерекелік кездесуге Абдрасилов Қайратбек Қырықбаевич, Орынбаев Ғалымжан Жанабилович, Қалышев Еркінбек Танысықұлы қатысты.

Іс - шараның мақсаты: Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне мың тағзым айта отырып, олардың батырлық істеріне, мәңгілік ерліктеріне құрмет білдіру, бүкіл Кеңес Одағы халқының Жеңіске қосқан үлесін санамыздан өшірмей ұрпақтан ұрпаққа аманат ету.

Түлектердің ағаш егу күні

Мирас колледжі мекемесінде мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаевтың бастамасымен қолға алынған «Таза Қазақстан» республикалық экологиялық акциясы аясында өтіп жатқан Өнегелі Ұрпақ апталығына сәйкес колледжің бітіруші түлектері «Түлектердің ағаш егу күні» челленджін ұйымдастырды.

1-Мамыр Қазақстан халықтарының бірлігі күні

1-Мамыр Қазақстан халықтарының бірлігі, ұлттар достығы  мерекесіне орай, «Мирас колледжі мекемесі мерекелік іс-шара ұйымдастырылды.

Мерекенің басты мақсаты- Көпұлтты Қазақстан Республикасының халықтар достығы – еліміздің бірлігінің кепілдігі екендігін таныту. Әр халықтың өнері, оның рухани байлығының негізін жастар жүрегіне өз ұлтының тілін, дінін біле отырып, өзге ұлттың рухани байлығын сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу.

Дала жиыны

15.04.2024 - 19.04.2024 ж аралығында «Мирас» колледжі мекемесінде дала жиыны өткізілді.

15.04.2024 күні дала жиынының арнайы ашылу салтанаты болды.

Бір аптаға созылған оқу жаттығу жұмыстары нәтижесінде білім алушылар төтенше жағдай орын алғанда алғашқы көмек көрсету жаттығуларын үйренді. Сонымен қатар өрт болған жағдайда қауіпсіз орынға ауысу жаттығуларында жасады.

19.04.2024 жылы дала жиынының жабылу салтанаты өткізілді.

Кітап көрмесі

Мирас колледжі мекемесінде кішкентай оқушыларымызбен кітап көрмесі өткізілді.

Мақсаты: оқушыларға кітаптың адам өміріндегі маңызы, кітаптың және балалар кітап күнінің шығу тарихымен таныстыру, кітапқа деген қызығушылығын арттыру, білімге деген құштарлығын ояту, кітапты сүюге, таза ұстауға тәрбиелеу.

Батыр қыз - Әлия

Мирас колледжі мекемесінде «Батыр қыз-Әлия» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

Мақсаты – батыр қызымыздың ерлігі  туралы баяндау, студенттердің туған жеріне, еліне деген сүйіспеншілігін арттыру, өзін қоршаған ортада жаман мен жақсыны ажыратып, жақсы қасиеттерді бойына сіңіре білуге, батырдың ерлігін үлгі тұтуға үйрету, Отанын қорғай білуге, батырлыққа, ерлікке, патриоттыққа тәрбиелеу.

Бозбала мен Бойжеткен 2024

11.04.2024 жылы «Мирас» колледжі мекемесінде 15 сәуір-Қозы Көрпеш-Баян Сұлу ғашықтар күніне байланысты «Бозбала мен Бойжеткен-2024» байқауы өткізілді. Байқауда қатысушылар 4 кезең бойынша сайысты. Жарысқа 4 жұп қатысты.