Лонг Айлэнд университетімен серіктестік, Нью-Йорк

Мирас университеті Ташкент қаласындағы (Өзбекстан) Америка халықаралық білім беру кеңесінің демеушілігімен Қазақстан мен АҚШ университеттері арасындағы серіктестік бағдарламасы аясында халықаралық жобаны жалғастыруда. Бұл жоба жоғары білімді интернационалдандыру бойынша ҚР-дағы реформаға сәйкес бастамашылық алған. Бірлескен жобаның мақсаты университетте де, жалпы өңірде де ағылшын тілі элементтерімен ағылшын тілін және STEM оқыту әдістемелерін жетілдіру болып табылады. Жобаның нәтижесі ағылшын тілінде пәндерді оқытудың бірлесіп әзірленген тұжырымдамасы және sheltered Approach / қорғалған тәсіл және басқа да инновациялық әдістемелер негізінде STEM пәндеріне әзірленген Оқу материалдары болады.

«Рухани жаңғыру: қоғамдық сананы дамыту» тақырыбында дәріс

10.09.2020 жылы «Мирас» университеті ІТ және телекоммуникациялар секторының магистр оқытушысы, Мухиддинов Жорабек Муратович «Рухани жаңғыру: қоғамдық сананы дамыту»  тақырыбында дәріс оқыды. Дәріс ВТ-811к-1, IT-911к-1, IT-2012к-1  топтарына арналған онлайн форматта өтті.

Дәріс барысында Мухиддинов Ж.М. «Қазақстан Республикасының тұңғыш президенті Н.Ә. Назарбаевтың «Рухани жаңғыру: қоғамдық сананы дамыту» атты мақаласымен студенттерді таныстырып, оларға «Рухани жаңғыру» бағдарламасы жайлы бейнеролик көрсетті. Дәріс соңында студенттер тақырыпқа байланысты пікірлерін білдіріп, сұрақтар қойды.

«КАРАНТИНДЕГІ ҚЫЗЫҚТАР» атты қарттарға арналған қойылымдық бағдарлама

1 қазан - Халықаралық қарттар күніне орай «Birgemiz:Qamqor» жалпы ұлттық жобасы аясында "Карантиндегі қызықтар" атты қарттарға арналған қойылымдық бағдарламасы ұйымдастырылды.

Іс-шара барысында "Шаншар" әзіл-ысқақ театрының қойылымдық бағдарламасы көрсетіліп,қарттарға арнайы кофе-брейк әзірленіп,арнайы сыйлықтар үлестірілді.

Іс-шараға "Жастар ресурстық орталығы" басшысы Е.Айтбаев,"Jas Otan” төреағасы М.Исахов,театрдың көркемдік жетекшісі М.Айтжанұлы,50-ге жуық жалғыз басты қарт кісілер және Мирас Университетінің Жас Отан ЖК еріктілері қатысты.

«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениеттің тұтастығы және қалыптасуы» тақырыбында кездесу

09.10.2020 11.30-да «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениеттің тұтастығы және қалыптасуы» тақырыбында студенттердің «Шымкент Адалдық Алаңы» Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл департаменті жобалық кеңсесінің жетекшісі Қамбар Жани Сайдуллаұлымен кездесу өтті. Пайдаланылған платформа: Zoom

«Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан» тақырыбында дөңгелек үстел

2020 жылдың 15 қыркүйегінде онлайн форматта «Абай және Қазақстан ХХІ ғасырда» атты тақырыптық дөңгелек үстел өткізілді, онда КЛ - 811к1 тобының студенті Оралбай Жансая ақын мұрасының тұрақты құндылығы болып табылатын Абай шығармашылығы туралы баяндама жасады.

Дөңгелек үстелде Қазақстан Республикасының Президенті Қасым-Жомарт Тоқаевтың «Абай және Қазақстан ХХІ ғасырда» мақаласы талқыланды, онда Мемлекет басшысы қазақтың ұлы ақыны және ағартушысының туғанына 175 жыл толуына арналған іс-шаралардың қажеттілігін атап өтті.

18.09.2020 ж., Туризм және қонақжайлылықты басқару секторының аға оқытушысы, магистр А.Н. Байгушева ТР-911к-1 тобының студенттеріне арналған тәрбие жұмысының жоспарына сәйкес «Діни сауаттылықты арттыру діни экстремизмнің алдын алудың маңызды факторы ретінде» тақырыбында дәріс» өткізді. Дәріс барысында топ тәлімгері А.Н. Байгушева студенттерге дін әрқашан біздің халқымыздың және бүкіл адамзаттың әлеуметтік және рухани санасы үшін маңызды рөл атқаратынын және дінді білмей біз өз тарихымыз туралы толық ақпарат ала алмаймыз туралы айтып өтті. Сенімнің негіздерін білмей, ойшылдарды, жазушыларды, суретшілерді және мемлекеттерді түсіну мүмкін емес. Себебі діни бейнелер барлық елдердің шығармашылық адамдарының ой-өрістерін қамтитыны туралы айты өтті.