Біздің тарихі

Мирас Университеті 1997 жылы мамыр айында, 1996 жылы тамызда ҚР Білім және Ғылым министрлігімен құрылған А. Яссауи атындағы ХҚТУ ғылыми-оқу орталығы базасында, халықаралық стандарттар бойынша оқыту технологияларын өңдеу бойынша орталық ретінде құрылды.

Қазақстан Республикасының классикалық университеттерінде іске асатын гуманитарлық және экономикалық білім беру жүйесі жаңа әлеуметтік-экономикалық жағдайлардың талаптарына сәйкес келмейтіндігі және түбегейлі өзгерістерді қажет ететіндігі айқын болған шақта, жаңа буынның жекеменшік ЖОО ретінде Мирас университеті мекемесін құру идеясы 1990 жылдардың ортасында келді. Құрылтайшылардың тұжырымдаған бірінші кезектегі міндеттері — академиялық адалдық және бостандық принциптері іске асатын ЖОО құру, студенттерге шынайы процестерді талдау және болжам жасау үшін қажетті құрал-жабдықпен қамтамасыз ету, оларды статистикалық және экономикалық моделдермен жұмыс жасауға үйрету.

2006 жылдан бастап университет магистратура кадрлерін дайындайды.

Оқыту сапасын жүйелік көтеру идеяларын құптайтындығын көрсете отырып, 2007 жылы Мирас Университеті ҚР университеттері Меморандумына қосылды.

Білім беру және ғылым саласындағы нормативтік-құқықтық акт қаулыларын орындағандығын, сонымен қатар оқыту бағдарламаларының мемлекеттік стандарттар талаптарына толығымен сәйкес екендігін растай отырып, 2008 жылы университет ҚР БжҒМ мемлекеттік аттестациясынан сәтті өтті.

2009 жылы Мирас университеті, университеттерді аттестациялау бойынша Американдық кеңеспен аккредитацияланған болатын. Бұл мемлекеттік емес жоғары оқу орындары саласындағы алғашқы тәжірибелердің бірі болды.

Мирас университетінде енгізілген оқытудың жоғарғы стандарттары, 2010 жылы университетке ҚР орта деңгейлі тәуекелді ЖОО тобына кіруге мүмкіндік берді. Оқыту қызметі спектрін дамытудағы алға қарай үлкен қадам болған – бакалавриаттың оқыту бағыттарын 21 мамандыққа дейін (2010) үлкейту болып табылды.

2012 жылы Мирас университетінің жетістіктері арқылы ол International Alliance for Innovation "Technology & Education IAINTECHED" Американдық ассоциациясының мүшесі болды.

2012 жылы Мирас университетіне жоо-ның ұйымдық құрылымдаудың, жаңа бөлімшелерді (президент аппараты, қамқоршылар кеңесі, аудит бөлім, ғылыми зерттеу орталығы барысында қаржыландыру бөлімі, қаржылық бөлім, тесттік орталық, әкімшілік-шаруашылық бөлімі) құрудың негізгі элементтеріне жатқызуға болатын жоо-ын басқарудың жаңа жүйесі енгізілді.

2012 жылдың маңызды жаңалықтарының бірі – Мирас университетінің электронды базасын эксплуатациясын құру және енгізу болып табылды. Аталған электронды база ПОҚ, кафедралар, мамандықтар, университеттің оқу топтары туралы, олардың тұлғалық есепшоттарының бірлігі, студенттердің академиялық тарихы, бағалары, мамандықтардың жұмыс жоспарларын қалыптастыру, жарлықтар және есептер туралы ақпаратты көрсету үшін арналған.

2013 жылы Университет ҚР БжҒМ кезекті мемлекеттік аттестациясынан өтті.

2014 – 2015 жылдар университеттің материалдық-техникалық базасын өсіруге, оқу орнының жаңаша имеджін қалыптастыруға, ғылым мен қаржыландыруды дамытуға арналды.

2016 жылы университет жаңа оқу корпусына ие болуы, қолданысқа спорттық-ойын- сауықтық кешенді енгізуі есебінен материалды техникалық базасын дамыта түсті, сонымен қатар оқу орны базасында тілдік орталық және әскери кафедра өз жұмысын бастады.