OLD WORLD ORDER / NEW WORLD ORDERS көрмесі

2019 ж.14 маусымда OLD WORLD ORDER / NEW WORLD ORDERS көрмесінің ашылуы, British Council коллекциясынан және Lux халықаралық арт-агенттігінен заманауи Британдық суретшілердің медиа-артының жаңа көрмесі өтті. Көрменің атауын қазақ тіліне "Ескі әлем құрылысы / жаңа әлем құрылысы"деп аударуға болады. Ұсынылған жұмыстар материалдық және материалдық емес мәдени мұра, қазіргі заманғы мәдениет, қоғамның ортақ бірегейлігі мен тұтастығы тақырыптарын ашады. Алты британдық суретші осы мәселелерді киноның өмірбаяндық және деректі жанры, поэзия және көркем ой арқылы зерттейді. Көрмеге Мирас университетінің әлеуметтік жұмыс және халықаралық байланыстар жөніндегі проректор Султанова В. И. және әдіскер, тіл білімі жөніндегі маман Летяйкина Т. А. және  тілдік пәндер кафедрасының профессор-оқытушылар құрамы қатысты.

Dr. Prof. Jonathan Mahoney қонақ дәрісі

3 мамыр 2019 жылы Мирас университетінде профессор, саяси философ, американдық Jonathan Mahoney қонақ дәрісін өтті. Кездесу барысында Jonathan Mahoney алғаш рет болған Шымкент қаласы туралы өз әсерлерімен бөлісті. Қазіргі уақытта ол көрші мемлекетте Қырғыз Республикасының Fulbright жобасы бойынша АЛА-ТОО Халықаралық университетінде және Қырғызстан Халықаралық университетінде жұмыс істейді.

Мирас Jonathan Mahoney университетінде дәріс оқыды: General Info on Study in the U.S.

Парламентаризм бойынша «Мәжіліс моделі» атты тренинг және рөлдік ойын

25-26 сәуірде Мирас университетінде студент жастарға арналған "Мәжіліс моделі" атты ойын өтті. Ойын қатысушыларға Парламент депутаттарының рөлін үлгі етіп, көпшілік алдында сөз сөйлеу дағдыларын дамытуға мүмкіндік берді, шешім қабылдау және заң шығару процесіне тартылуын сезіну. Бұл жоба студенттік өзін-өзі басқару көшбасшыларына да пайдалы болды.

Семинар тренері - Қазақстандағы парламентаризмді дамыту Қорының Басқарма Төрағасы Зәуреш Батталова. Бұл жоба қор Қазақстан Республикасындағы Фридрих Эберт қолдауымен жүзеге асырылды. Тренинг бағдарламасына "Еркіндік Қанаты" қоғамдық қорының атқарушы директоры Елена Швецова қатысты.

«2019 - Франкофония» драма сайысы

15.04.2019 ж. Қазақстандағы Француз Альянсының қолдауымен, Шымкент Француз Альянсының ұйымдастыруымен драмалық қойылым сайысы болып өтті. «Мирас» университеті студенттері Якоб Гриммнің  «La Blanche-neige et les sept nains» спектаклін француз  тілінде көрсетті.

Әділ қазылар алқасында  Француз Альянсының қонақтары Bruguel Raïssa, Bruon Jeb, Gaelle Balle төрелік етті. Спектакль қатысушылары Жақсалық Феруза, Жүнісбекова Динель, Ибрагимова Асел, Турганбаева Маржан «Үздік дыбысталуы», «Үздік актриса», «Көңілді актер», «Көрермен көзайымы» атты номинациялар бойынша марапатталды.

"Ана үйі" қоғамдық қайырымдылық қорының cеминар-тренингі

"Ана үйі" қоғамдық қайырымдылық қоры өз жұмысын 2013 жылдың мамыр айында бастады. Жобаның негізгі мақсаты-әлеуметтік жетімдіктің алдын алу, яғни әрбір жаңа туған бала өзінің анасымен қатар болуы және отбасы болуы тиіс. Жұмыс тәжірибесі көрсеткендей, әйелдер қиын әлеуметтік жағдайға байланысты баладан бас тарту шегіне жетеді. Сондықтан жоба жас аналарға жүктіліктің соңғы триместрінде немесе 13-тен 30 жасқа дейінгі жаңа туған баламен көмектеседі.  "Аналар үйінде" әйелдер психологиялық, әлеуметтік және құқықтық қолдау арқылы дағдарыстық жағдайды еңсеруге мүмкіндік алады.

Жастар арасындағы агылшын тілінде драмалық фестивалі

30 наурызда «Мирас» университетінің студенттері Түркістан облысының орталық А. Пушкин атындағы әмбебап кітапханасының Шетел әдебиеті кафедрасының бастамасымен, Шымкент қаласындағы Американдық бұрышпен бірлесіп, ағылшын тілінен драма-2019 жастар фестиваліне қатысты.

ФестивальгеШымкенттіңжәнеоблыстың 100-ден астам жасы белсене атсалысты. Шымкенттің және облыстың жастары үшін бұл фестиваль мемлекеттік актерлік шеберліктерді, вокалдық дағдыларды, ағылшын тілін меңгеру дағдыларын және басқа дарындыларды, олардың шығармашылық әлеуетін көрсетуге бірегей мүмкіндік береді.

Фестиваль форматы конкурстық негізде драмалық немесе қуыршақ қойылымын, ағылшын тіліндегі әндермен өлең оқитындарға арналған. Жүлделерге ие болған фестиваль қатысушыларына сертификаттар мен бағалы сыйлықтар табыс етілді.