Бітіру жұмыстарын офлайн қорғау

Бітіру жұмысын офлайн қорғауды өткізу жөніндегі Нұсқаулық

1. Білім алушы қорғау күніне дейін 3 апта ішінде жұмысты басшыға тексеруге жібереді.
  2. ОӘБ қызметкерлерін тарта отырып, басшы плагиатқа тексеруді ұйымдастырады. Рецензиялауға жұмыс береді.
  3. Бірегейлікке тексерудің қорытындысы болған жағдайда, жұмысы ҚМА Силлабусындағы файлдар бөліміне орналастырылады.
  4. DR / MD басшысы сканерленген Шығарылатын бөлімінде шолуларды ұсынады, бірегейлік сертификаты, қорғауға рұқсат беру туралы қорытынды (қорытынды жұмыстың титулдық беті).
  5. Тіркеуші кеңсе шығарылатын бөлімге оқушылардың оқу аңықтамасын орналастырады.
  6. Қорғау және МЕ тапсыру үшін тіркеуші кеңсе тегі кестесін шығарады.
  7. Хатшы Skype-та ЖИНАЛЫС жасайды әр сертификаттау комиссиясы үшін, қорғаныс басталғанға 3 күнге дейін. Барлық студенттер кестеде белгіленген уақытқа сәйкес бір сөйлесуде (ЖИНАЛЫС) қорғауды тапсырады.
  8. МҚА силлабуста жиналысқа сілтеме және тегі бойынша кесте орналастырылады, сондай-ақ силлабуста білімді қорғау және бағалау ережелері орналастырылады.
  9. Әрбір білім алушы қорғау уақыты туралы хабарлама және Жиналысқа сілтеме алады. Білім алушы жиналысқа қорғаудан бір күн бұрын қосылуы тиіс.
  10. Офлайн режимде қорғайтын әр студент қысқаша презентация немесе дипломдық жұмыс туралы эссе ұсынуы керек.
  11. Қорғаудан бір күн бұрын хатшы барлық талап етілетін файлдардың бар-жоғын тексереді: бітіру жұмысы, бірегейлікке анықтама, рецензия, рұқсатнама (титулдық Парақ), үлгерімі туралы анықтама.
  12. Хатшы Комиссия мүшелерін хабарлап етеді, жиналысқа сілтеме және қорғаныс басталғанға дейін бір апта бұрын қорғау кестесін жібереді. Сондай-ақ хатшы Комиссия мүшелеріне жоғары оқу орнының білімді бағалау және қорытынды аттестаттауды ұйымдастыру туралы ережелерін жібереді.
  13. Белгіленген уақытта комиссия мүшелері қорғаныс материалдарымен танысады, қорытынды жұмыс туралы өз пікірлерін айтады және сұрақтар қояды
  14. Қорғау қорытындысы бойынша сұрақтар ауызша берілуі немесе білім алушыға чат жиналысына жіберілуі мүмкін
  15. Білім алушы ауызша сұрақтарға жауап бере алады немесе 15-20 минут ішінде жазбаша жауаптар жібере алады
  16. Қорғау барысында хатшы қорғау хаттамасын бітірушілердің бөлімінде толтырады, атап айтқанда білім алушыға қандай сұрақтар қойылғанын көрсетеді.
  17. Комиссия мүшелері чаттағы жиналыс немесе Google Forms арқылы білім алушының бағалауы бойынша дауыс береді.
  18. Комиссия төрағасы қорытынды баға береді.
  19. Хатшы бағаны қорғау хаттамасына және журналға шығарылатын бөлімде жазады.
  20. Қорғау күні қойғаннан кейін, білім алушы алған бағаны «Пән» бөлімінде көре алады.
  21. Апелляция «Пән» бөлімінде қорғалған сәттен бастап 2 күн ішінде қабылданады.
  22. Қорғаудан кейін хатшы оқушының жазбаша сұрақтары мен шығарылатын бөліміне жауаптарын сақтайды
  23. Жұмыс нәтижелері бойынша комиссия білім алушыларға академиялық дәрежелер береді.
  24. Хатшы бітірушілердің бөлімінде академиялық дәреже беру туралы хаттамаларды толтырады.
  25. Хаттамаларға аттестаттау комиссиясының жұмысы аяқталғаннан кейін, төраға қол қояды.
  26. Тіркеу офисі қорытынды аттестаттау күнінен бастап бағалау туралы үзінділер шығарады және комиссиясының төрағасына қол қоюға ұсынады.
  27. Аттестаттау комиссиясының жұмыс қорытындысы бойынша төраға есеп шығарады, оны жоғары оқу орнының Ғылыми кеңесінде қорғайды және сектор мен тіркеуші кеңсесінің номенклатурасына береді.